İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: Cumhurbaşkanımız, Halil Umut Meler’le telefonda konuştu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankaragücü-Rizespor maçının ardından saldırıya maruz kalan hakem Halil Umut Meler’i ziyaretinden sonra açıklamalarda bulundu.

Ali Yerlikaya’nın açıklamaları şöyle: “Yapılan saldırıyı kınıyorum. Hakemimiz Meler’e maçtan sonra yapılan şiddet hepimizin tepkisini çekti. Süratle Adalet Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ve emniyetimiz gereğini yaptı. Mahkeme kararlarını biliyoruz. Az önce kıymetli hakemimizi ziyaret ettim, geçmiş olsun dileklerini ilettim. Onların şahsında tüm hakem camiasına geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Biz fair-play’i ne için söylüyoruz. Dünyanın en popüler sporunda böyle sahneleri görmeyi hak ediyor muyuz? Hak etmiyoruz. Hep birlikte mahkeme sürecinde bu işin nereye evrileceğini göreceğiz. x

‘CUMHURBAŞKANIMIZ GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERDİNİ İLETTİ’

Sayın Cumhurbaşkanımız, hakemimizle telefonla görüştü. Süreci anbean takip ettiğini söyledi. Geçmiş olsun dileklerini iletti. Başhekimimizden sağlık durumu ile ilgili bilgi aldı. Bir çağrıda bulunuyorum. Tüm spor dallarında birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en güzel yansıtacak şekilde spor müsabakalarını yapalım. Bir daha dün geceki tabloyu yaşamak istemiyoruz.”

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x