Futbol Dünyasını Sarsan Dolandırıcılık Davasında Özgür Demirtaş’tan Ücretsiz Danışmanlık Teklifi Geldi

Futbol dünyasında dönen milyonlarca liranın ya da doların ya da olmadı euronun dolandırıcılığı da aylarca çenemizi yoracak kadar büyük oluyor. Özellikle finansal okuryazarlığın düşük olduğu ve bu şekilde bir camiada yüksek meblağların döndüğü ortamda dolandırıcılık da büyük oluyor. Tabi Fatih Terim’in isminin ilk sırada geçtiği, kayıplarda Arda Turan’ın başı çektiği bu davada ‘yatırım’ mevzu bahis olunca Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan ücretsiz danışmanlık teklifi geldi.

Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Muslera, Terim’in ailesi gibi kalabalık bir davacı grubu olan Seçil Erzan’ın dolandırıcılıkla yargılandığı davada ifadelerde milyonlar havada uçuşuyor.

Bu kadar büyük meblağların nasıl güvenerek resmi olmayan yollardan teslim edildiği de sorgulanıyor.

Davanın başlamasıyla en çok para kaybeden olduğu söylenen Arda Turan’ın ifadesi de ortaya çıktı. Arda Turan, “Seçil Erzan, ‘Bu fona kim ne kadar yatırdıysa ona göre kazanç sağlayacak, bu bir faiz değil’ diyerek beni kandırdı. 13 milyon 900 bin doları elden verdim. Bütün birikimim bir anda gitti” şeklinde ifadesi dikkat çekti.

Sosyal medyada “hayrına” finansal okuryazarlık öğretilerini yıllardır sunan Prof. Dr. Özgür Demirtaş da Arda Turan’ın ifadesini alıntılayarak şu teklifi sundu.

Buradan bütün Sporcularımıza sesleniyorum. Yatırım yapmadan önce bir uzmana sorun. Bana ÜCRETSİZ sorabilirsiniz.Yatırım tavsiyesi vermek yasak. Size paranızı neye yatırmanız gerektiğini söyleyemem. Ama neye yatırmamanız gerektiğini söyleyip dolandırılmaktan kurtarabilirim.

Yorumlar da gecikmedi.

Gerek kaptırılan ücretlerin büyüklüğü,

Bu kadar büyük paraların kayıtsız bir şekilde teslim edilmesi,

Büyük getiriler sunulması,

Eleştirilere ve sorgulamalara neden oldu.

Kimileri de bir miktar goygoya döndürdü.

Özgür Demirtaş’ın da dediği gibi “yatırım tavsiyesi” yetkili kişi ve kurumlar tarafından verilse de bunun da bir çerçevesi var.

Hatta son yıllarda tehlikeli bir boyuta erişen sosyal medyada da görülen “tavsiyeler” kayıplara yol açıyor.

Ayrıca hiç bir yetkili yatırım uzmanı ve kurum başka bir hesapta fon toplamaz.

Bu da Özgür Demirtaş’ın yanında naçizane bizim hatırlatmamız olsun. Ancak unutmayın YTD!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x