Ayhan Bora Kaplan davasında AKP’li bir isim de çıktı!

Ayhan Bora Kaplan soruşturması tamamlandı. 61 kişiye dava açıldı. Sanıklar arasında Kaplan’ın yanı sıra, bu kişinin sağ kolu konumundaki Fethi Koyuncu ve Serdar Sertçelik gibi isimler yer aldı. Dosyada, sanıkların bir kısmı Mahfuz Tatar ve Semih Arslan cinayeti ile de suçlanıyor.

Sanıklar arasında yer alan bir isim ise dikkat çekici. AKP Ankara eski il başkan yardımcısı Barış Kurt’un da sanık listesinde olduğu anlaşıldı. Bir süre firari konumda kalan Barış Kurt geçen kasım ayında yakalanmıştı.

SORUŞTURMANIN BAŞLATILMASINA VESİLE OLDU
Aynı zamanda harita mühendisi olan Barış Kurt, gruba yönelik soruşturmanın başlamasına neden olan Erkan Doğan’a yönelik darp ve tehdit olaylarını organize etmekle suçlanıyor. Kaplan’ın adamları tarafından darp edilen Doğan’ın dişleri kırılmıştı.

BENİM YANIMDA KİMSE DÖVMEDİ
Barış Kurt ise yaptığı savunmada “Ben kimseyi ölümle tehdit etmedim veya bana yönelik herhangi bir tehditte olmamıştır” dedi. Kurt, ifadesinin devamında “Benim yanımda kesinlikle Ayhan Bora Kaplan’ın bu şahsa vurması ya da Aydın Bar’ın çalışanlarının bu şahsı tekme tokatla dövme olayları olmamıştır. Erkan Doğan’ın beyanları tamamen uydurmadır” dedi.


Sanık konumundaki Barış Kurt uzun bir süre firari konumda kaldı.

AKP’Lİ KURT: KADER KURBANIYIM
“İlk defa nezarethane gördüm” diyen Kurt, “Sabıkam yoktur. Kader kurbanı oldum. Hiçbir şey yapmadım, ben kaçmadım, çok korktum hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşadım. Hakkımda yakalama olduğunu televizyondan internetten öğrendim” diye konuştu.

İddianameye göre, sanıklardan bir kısmı Mahfuz Tatar cinayeti yanı sıra cinayete tanık olan Semih Arslan’ı da öldürmekle suçlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir