Meteoroloji’den yarın için yeni uyarı! Dikkat, geliyor

Meteoroloji’nin uyarılarının ardından İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren hafif şekilde aralıklarla devam eden ve bazı bölgelerde etkisini artıran sağanak, su baskınlarına neden oldu. Meteoroloji’den yarın için yeni bir uyarı geldi. İstanbul’da yağışların bu akşam 18.00’den sonra kuvvetli olması beklenirken yağışların 5 gün boyunca devam edeceği bildirildi. Öte yandan 12 kent için yeni uyarı verildi.

AFAD CEP TELEFONLARINA SMS GÖNDERDİ

AFAD, cep telefonlarına son dakika SMS gönderdi. Mesajda, “Meteorolojiye göre İstanbul’da kuvvetli yağışların yarın sabah saatlerine kadar sürmesi bekleniyor. Sel, yıldırım, su baskınlarına karşı dikkatli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

İSTANBUL VALİSİ GÜL’DEN UYARI

İstanbul Valisi Davut Gül de kentte beklenen sağanak yağışla ilgili İstanbullulara çağrıda bulundu.

Vali Gül açıklamasında, ‘Sevgili İstanbullular, İlimiz genelinde kuvvetli yağış devam etmektedir ve sabaha kadar yağış beklentisi tahmin edilmektedir. Lütfen su basma riski bulunan yerleri ivedi şekilde boşaltınız.’ dedi.

12 KENTTE SARI ALARM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın için İstanbul dahil Balıkesir, Bolu, Bursa, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Yalova, Karabük, Düzce için sarı kodlu uyarıda bulundu.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde yağışla birlikte 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, yurdun güney kesimlerinde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x