Hiranur Vakfı’nın kaçak külliyesi yıkıldı!

Kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G’nin 6 yaşından itibaren ‘imam nikahıyla evlendirme’ adı altında yıllarca sistematik istismara maruz kaldığının anlaşıldığı skandalla gündeme gelen Hiranur Vakfı’nın kaçak binasıyla ilgili karar çıktı. 

İBB İmar Müdürlüğü ekiplerinin Hiranur Vakfı’nın Sancaktepe’deki merkez binasında tespit ettiği mevzuata aykırı bir şekilde bloklar arasına yapılan kaçak külliye inşaatı bugün yıkıldı.

İBB ekiplerinin aralık ayında kaçak olduğu tespit ettiği bina mühürlenmişti. 5 blok için ruhsat alan, yapı ruhsatında bloklar arasını bahçe olarak gösteren Hiranur Vakfı’nın, mevzuata aykırı bir şekilde bloklar arasına kaçak külliye inşa ettiği tespit edilmişti. Kaçak yapısının yıkılması için verilen sürenin dolmasının ardından yıkımın vakıf tarafından gerçekleştirilmemiş olması durumunda İBB ekipleri tarafından bugün yıkıldı.

YIKIM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Karar üzerine Hiranur Vakfı’na ait Sancaktepe’de bulunan binanın kaçak bölümlerinde bu sabah, İBB ekiplerince yıkım yapıldı. Öte yandan İBB ekiplerinden önce yıkımın bir bölümünün vakıf tarafından yapıldığı görüldü.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir