Boya, kurşun kalem, tükenmez kalem hiç fark etmez! Bir çırpıda tertemiz yapıp arındırıyor

Okulların açılmasıyla birçok kişi yeni üniformalarına kavuştu. Ancak neredeyse her gün giyilen üniformalar satın aldığınız ilk günkü gibi kalmayıp zamanla yıpranmaya ve lekelenmeye başlıyor.

Okul kıyafetlerinde oluşan kalem lekelerini çeşitli yöntemlerle yok edebilmek mümkün. Forma üzerinde oluşan tükenmez kalem, keçeli kalem gibi kalıcı görünen izleri bir çırpıda yok edebilirsiniz.

Birçok kişi kıyafetlerde oluşan lekeleri çıkarmak için sorunlu kısmı yok etmek için temizlik malzemeleriyle ovalamaya başlıyor. Ancak kimyasal lekelerin olduğu kıyafetleri kesinlikle ovalamamanız gerekiyor.

Çamaşır makinesinde yıkadığınız kıyafetler kalem izlerinden arınmamışsa bunun için bir bezi alkole batırıp lekeli bölgeyi temizleyebilirsiniz. İzopropil alkol, el dezenfektanı gibi alkol içeren malzemeler kullanabilirsiniz.

Lekeli bölgeye yeterli miktarda alkol sürdükten sonra 10 dakika kadar bekletmeniz gerekiyor. Alkol bazlı bir ürün olmasa da aynı işlemi aseton kullanarak deneyebilirsiniz.

Kıyafetlerde veya üniformalarda oluşan kurşun kalem lekesini renksiz herhangi bir silgi yardımıyla çıkarabilirsiniz. Bunun için renksiz silgiyle iyice ovmanız yeterli olacaktır.

Guaj boya lekesi kıyafete bulaştığında ne kadar kurtarılamaz gibi gözükse de bunun için bir çözüm yolu mevcut. Lekeli kısma uzun süre basınçlı su uyguladıktan sonra çamaşır makinesinde yıkamayı deneyin

Yağlı keçeli kalemleri üniforma üzerinden çıkarmak için makyaj temizleme suyu kullanmayı deneyebilirsiniz. Bir süngere yeterli miktarda misel su damlatıp lekeli bölgeye ovalamadan bastırın. Ardından kuru bez kullanın. İşlem bittiğinde çamaşır deterjanıyla yıkayın. İşlem sonucunda keçeli kalem izinin gittiğini göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x