AMD ekran kartı güncellemeleri Windows’u çöktürüyor!

Dünya’nın en büyük ekran kartı ve işlemci üreticilerinden biri olan AMD, sürücüler konusunda kullanıcılarından büyük eleştiriler alıyor. Bu eleştirilere bir yenisi daha eklenecek gibi duruyor. AMD’nin yayınladığı son Radeon sürücü güncellemesi bilgisayarın hata vermesine ve Windows’un çökmesine neden oluyor. 

AMD’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Son bir aydır kullanıcılar tarafından birçok sürücü şikayeti geliyordu. Kullanıcılar sosyal medyadan şikayetlerini AMD’ye iletiyordu ancak şirket konu ile ilgili bir açıklama yapmıyordu. Şimdi ise AMD şikayetlerle ilgili bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada “AMD Software Adrenalin Edition kurulumu sırasında bir bilgisayar güncellemesi yapılması durumunda çok az sayıda örnekte ortaya çıkabilen bir sorunu tespit ettik ve aktif olarak durumu araştırıyoruz. Kullanıcılara, sürücüyü yüklemede önce tüm sistem güncellemelerinin uygulandığından veya duraklatığından emin olmalarını ve AMD sürücü yükleme işlemi sırasında “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” seçeneğinin işaretli olmadığından emin olmalarını öneririz” denildi.

Windows’un çökmesine neden olan sıkıntının güncelleme yapılırken “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” seçeneğinin işaretli olmasından dolayı kaynaklı olduğu belirtildi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir