65 yıllık evli çiftten yeni evleneceklere tavsiyeler

Düzce Belediyesi, belirli haftalar ve özel günlere dair yaptığı etkinliklerle vatandaşla buluşuyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, her yıl olduğu gibi bu 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde de yaşlı bireyleri unutmadı. Etkinlik çerçevesinde, oğlu ve gelininin yakından ilgilendiği 65 yıllık evli Zakire Ilgaz (83) ve Nizamettin Ilgaz (86) çiftinin evlerine misafir olundu. 2018 yılından beri Alzheimer hastası olup 2 yıldır yatalak olan Zakire teyze ile ona bakmak için mücadele eden eşi Nizamettin amcayı ziyaret eden ekipler, yaşlı çiftin yüzünü gülümsetti.

Hasta yatağındaki eşine daha iyi bakabilmek ve sürekli yanında olabilmek için dükkanını kapattığını ifade eden Nizamettin amca, erkek kuaförü olarak uzun yıllar mesleğini icra ettiğini belirterek, “Zakire hanım ile 1958 yılından bu yana evliyiz. 65 seneyi bulduk. Bu sürede çok şeyler yaşadık” dedi.

“DÜKKANI GECE KAPATIR EVLERİNE BISIKLETLE GİDERDİM”

Zakire teyze ile tanışma ve sonrasında neler yaşadıklarına dair de ekiplerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Nizamettin amca, “O zamanlar telefon yok araba yok. Bir düğünde arkadaşımın ablasının vasıtasıyla gördüm. Birkaç kere daha gittik geldik, görüştük. Âşık oldum. Dükkanı kapattıktan sonra gece yarısı bisikletle Yukarı Karaköy’e giderdim. Birçok şey yaşadık sonunda evlendik. İkisi kız, biri erkek 3 çocuğumuz var” diye konuştu.

65 YILLIK EVLİ ÇİFTEN GENÇLERE MUTLULUK FORMÜLÜ

Yeni evlenenlere ve evlenecek olanlara tavsiyelerde de bulunan Nizamettin amca, şunları söyledi:

“Severek evlensinler, evlenmeden önce birbirlerini tanısınlar ve birbirlerini anlamaya çalışsınlar. O şekilde çok mutlu olurlar. 65 sene boyunca biz birbirimize danışmadan iş yapmadık. Eşimin rızasını alarak yaptım. 65 yılımız çok güzel geçti. Pişman olduğum hiç bir şey yok. Dünyaya bir daha gelsem aynı ahlak üzerine yine eşimle beraber olmayı isterim. Zorluklar yaşadık çok şey gördük ama birbirimizi hiç bırakmadık.”

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x